Montessori Institut Duhovka

websites.4.homepage.intro.textImageAlt
Absolventi našich vzdělávacích montessori kurzů získávají certifikát Americké Montessori společnosti (AMS), mezinárodně uznávané osvědčení. AMS je mezinárodní montessori asociace garantující kvalitní montessori vzdělávání a přípravu budoucích montessori učitelů. Absolventi jsou kvalifikováni pro výuku dětí v montessori prostředí po celém světě. Každý kurz programu je vyučován v angličtině zkušenými lektory s ohledem na vícejazyčné a mezinárodní prostředí.

Institut Duhovka nabízí vzdělávání montessori učitelů v Praze (ČR). Praktikum kurzů Early Childhood a Elementary probíhá ve školách, které mají status Full Affiliate u Americké Montessori společnosti a jsou akreditovány Montessori Accreditation Council for Teacher Education (MACTE).

Montessori kurzy pro učitele - prezenční i online

Early Childhood

Akreditovaný montessori kurz pro předškolní učitele připravuje dospělé studenty na roli montessori průvodce ve věkově smíšené třídě předškolního věku (2,5 - 6 let). Program se skládá z akademické fáze v rozsahu minimálně 361 hodin a z praktické fáze v rozsahu minimálně 540 hodin v montessori třídě pod vedením zkušeného lektora.

Elementary

Akreditovaný montessori kurz pro učitele základních škol připravuje dospělé studenty na rolimontessori průvodce ve věkově smíšených třídách nižšího stupně základní školy (6-9 let) nebo vyššího stupně základní školy (9-12 let). Zahrnuje akademickou část v rozsahu minimálně 401/611 hodin a praxi v rozsahu minimálně 1080 hodin ve věkově odpovídající montessori třídě pod vedením zkušeného lektora.

Early Childhood Overview

Online úvod do Montessori pedagogiky a filozofie sestávající ze 40 hodin teoretické a praktické výuky. Jednotlivé moduly vám umožní prozkoumat základy Montessori pedagogiky. Tento kurz je povinným předpokladem pro certifikované programy Elementary a Toddler pro účastníky, kteří nejsou držiteli montessori certifikátu Early Childhood, a je zdarma součástí obou certifikovaných programů.

Vážíme si

websites.4.homepage.whatWeValue.block1.ImageAlt

Kvalita a tradice

Montessori kurzy jsou vedené lektory s AMS akreditací a s aktivní dloholetou praxí v roli učitelů v montessori prostředí po celém světě.
websites.4.homepage.whatWeValue.block2.ImageAlt

Podpora růstu a rozvoje

Naši lektoři podporují dospělé studenty na jejich vlastní vzdělávací cestě, podporují zvědavost a celoživotní učení - klíč k rozvoji montessori pedagoga.
websites.4.homepage.whatWeValue.block3.ImageAlt

Rovnováha v práci a v životě

Montessori kurzy pro učitele jsou časově plánované mimo školní rok s ohledem na pracovní a osobní vytížení našich účastníků.
websites.4.homepage.whatWeValue.block4.ImageAlt

Učení založené na zkušenostech

Propojení teorie a praktické výuky v pečlivě připraveném montessori prostředí podporuje rozvoj učitelů prostřednictvím diskusí, skupinové práce, online workshopů a digitálních prvků.

Aktuálně v montessori institutu

Ten, kdo čte rád, má klíč od nekonečného světa fantazie, příběhů a vědění. Jedinečná metodika z dílny pedagogů ZŠ Duhovka usnadňuje nejmenším dětem začátek jejich krásné cesty ke čtení. Přijďte se inspirovat na seminář, kde se s vámi rádi podělíme o cenné zkušenosti a představíme vám originální…